A zdravotní obuv, nosíte?

Tak schválně. Přezouváte se doma nebo v soukromí kanceláře do pohodlných korkových pantoflí? Nebo chodíte doma v ponožkách a v práci jste celý den zavření ve venkovních botách? Jistě, společenské konvence a dress code v práci jsou často proti. Ale to tělu nevysvětlíte, až začnete chytat křeče do lýtek, začnete mít potíže s bederní páteří, nebo Vás začne úporně bolet hlava. Kvalitní bota navržená pro podporu zdravého fungování nohy není žádným zázrakem za tisíce. Se znalostí ergonomie a přírodních materiálů jsou dnes vyráběny zdravotní boty za ceny, které už neodrazují od nákupu. Tak co, nosíte už zdravotní obuv?

Při lidské chůzi se zapojuje řada kosterních svalů. Přece jen - při každém kroku se svými kilogramy chvíli stojíme na ploše jednoho chodidla a celým tělem vyrovnáváme rovnováhu. Děje se to tak automaticky, že to ani nevnímáme. Pokud lidské chodidlo nemá dostatečnou podporu, a tím myslíme dostatečně pevnou, pružnou a přiměřeně vysokou pod patou, dochází k nerovnoměrné zátěži části zapojených svalů. Pokud bota neposkytuje dostatečný prostor pro klenbu nohy, šířku chodidla a volný pohyb prstů, čekají Vás další a další zdravotní nepříjemnosti. K tomu si přičtěte i nevhodný materiál některých bot, který se zle podepíše zejména při celodenním nošení.
 
 
zdravotní obuv

Takto nějak může vypadat pohodlné přezutí domů, do ordinace nebo do gastronomického provozu. Zdravotní obuv samozřejmě zahrnuje množství dalších designů, povrchových úprav kůže a barev.

Stélka zdravotní obuvi

 
Lidský krok je veden přes patu, poté následuje celé chodidlo - to je okamžik, kdy zvedáme a přesouváme druhou nohu - a následně se zapojuje špička nohy s prsty. Při každé z jednotlivých fází kroku se na noze zapojují jiné svalové partie a svalové napětí pokračuje přes břicho a bedra až k rukám, které se při vyvažování kroku pohybují opačně k nohám. Pokud stélka boty klade v některé z fází kroku nedostatečný nebo příliš velký odpor, pokud není dodržena optimální tvrdost / měkkost nebo výška podpatku, v souhře svalů dochází k nerovnováze, která nutí část těla dorovnávat nedostatečný nášlap nohou. Při výrobě zdravotní obuvi se na konstrukci stélky klade velký důraz. Nejen že se využívá přírodní kůže a korek, ale i její tvar pod naším chodidlem podporuje činnosti jednotlivých svalů chodidla a stabilní krok
 

Materiál celé boty

 
Ženy často kvůli vzhledu nosí nepohodlnou obuv z nevhodného materiálu. Otlačené nebo odřené nohy jsou daní za krásu a kéž by zůstalo jen u nich. Problém zborcené příčné klenby, vybočování palce, tvrdnutí a křivení nehtů, to všechno jsou příznaky, které mohou ženy chodící v módních botkách na podpatku očekávat ve zralém věku. Zdravotní obuv se naproti tomu vyrábí téměř výhradně z přírodní kůže, korku a dalších prodyšných a příjemných materiálů. Zajištěna je tak i lepší hygiena a větrání, které obě přispívají ke zdravějším nohám.
 

Zdravotníci, učitelé, kuchaři a další

 
V celé řadě profesí patří ke každodenní rutině kilometry nachozené v interiérech například nemocnic, škol nebo gastronomických zařízení. Všude tam se na kvalitu obuvi klade vysoký nárok, stejně tak jako na další detaily, jako je třeba nečernící podrážka a kultivovaný vzhled. Pokud se nemá stát Vaše náročné zaměstnání noční můrou, a následně noční můrou Vašich pacientů, žáků nebo strávníků, je potřeba pracovní přezůvky vyřešit opravdu nekompromisně a k tomu se zdravotní obuv hodí úplně přesně.

Žádné komentáře:

Okomentovat